4-cü HESTOUREX Dünya Sağlamlıq Turizmi Sərgisi
Dünyanın ən böyük sağlamlıq turizmi sərgisi olan HESTOUREX-nin post-pandemiya dövründə hər il fərqli bir məkanda keçirilməsi nəzərdə tutulur. Bu il dünyanın ən böyük sağlamlıq turizmi toplantısı HESTOUREX öz iştirakçılarını tamamilə yenilənmiş formada Azərbaycanın paytaxtı Bakı şəhərində təşkil olunub. Bu görüşə 22 Avropa ölkəsi daxil olmaqla, dünyanın 65-dən çox ölkəsindən 1000-dən çox sağlamlıq turizmi təşkilatı qatılıb. Türkiyənin də məşhur termal və sağlamlıq turizmi mərkəzlərinin iştirakı ilə baş tutan sərgidə minlərlə B2B görüşlərin təşkil olunub. Sərgi zamanı çoxlu panellər və xüsusi təqdimatlar nümayiş olunub. İştirakçılar Baku Crystal Hall-un Mətbuat Mərkəzində xəstəxanalar, klinikalar və turizm agentlikləri ilə işgüzar görüşlər keçirmə şansı əldə edib.
Sərgi rəsmi olaraq Azərbaycan Dövlət Turizm Agentliyi, Azərbaycan Sahibkarlar Konfederasiyası və Azərbaycan Sağlamlıq və Termal Turizmə Dəstək Assosiasiyası tərəfindən dəstəklənir.

From June 23 to 24, the 4th HESTOUREX World Health Tourism Exhibition was organized in Baku.
HESTOUREX, the world's largest health tourism exhibition, is planned to be held in a different location every year in the post-pandemic period. This year, the world's largest health tourism meeting HESTOUREX organized its participants in a completely renewed form in Baku, the capital of Azerbaijan. More than 1000 health tourism organizations from more than 65 countries of the world, including 22 European countries, participated in this meeting. Thousands of B2B meetings were organized at the exhibition, which took place with the participation of famous thermal and health tourism centers in Turkey. Many panels and special presentations were shown during the exhibition. The participants had a chance to hold business meetings with hospitals, clinics and tourism agencies in the Press Center of Baku Crystal Hall.
The exhibition is officially supported by Azerbaijan State Tourism Agency, Azerbaijan Confederation of Entrepreneurs and Azerbaijan Health and Thermal Tourism Support Association.