4-cü HESTOUREX Dünya Sağlamlıq Turizmi Sərgisi
Dünyanın ən böyük sağlamlıq turizmi sərgisi olan HESTOUREX-nin post-pandemiya dövründə hər il fərqli bir məkanda keçirilməsi nəzərdə tutulur. Bu il dünyanın ən böyük sağlamlıq turizmi toplantısı HESTOUREX öz iştirakçılarını tamamilə yenilənmiş formada Azərbaycanın paytaxtı Bakı şəhərində təşkil olunub. Bu görüşə 22 Avropa ölkəsi daxil olmaqla, dünyanın 65-dən çox ölkəsindən 1000-dən çox sağlamlıq turizmi təşkilatı qatılıb. Türkiyənin də məşhur termal və sağlamlıq turizmi mərkəzlərinin iştirakı ilə baş tutan sərgidə minlərlə B2B görüşlərin təşkil olunub. Sərgi zamanı çoxlu panellər və xüsusi təqdimatlar nümayiş olunub. İştirakçılar Baku Crystal Hall-un Mətbuat Mərkəzində xəstəxanalar, klinikalar və turizm agentlikləri ilə işgüzar görüşlər keçirmə şansı əldə edib.
Sərgi rəsmi olaraq Azərbaycan Dövlət Turizm Agentliyi, Azərbaycan Sahibkarlar Konfederasiyası və Azərbaycan Sağlamlıq və Termal Turizmə Dəstək Assosiasiyası tərəfindən dəstəklənir.

4-я Всемирная выставка медицинского туризма HESTOUREX
HESTOUREX, крупнейшая в мире выставка оздоровительного туризма, планируется проводить в новом месте каждый год в постпандемический период. В этом году крупнейшая в мире встреча по оздоровительному туризму HESTOUREX была организована в полностью обновленной форме в Баку, столице Азербайджана. В этой встрече приняли участие более 1000 организаций оздоровительного туризма из более чем 65 стран мира, в том числе 22 стран Европы. На выставке были организованы тысячи B2B встречи, которые прошли при участии известных центров термального и оздоровительного туризма Турции. Во время выставки было показано множество панелей и специальных презентаций. Участники имели возможность провести деловые встречи с больницами, клиниками и туристическими агентствами в Пресс-центре Baku Crystal Hall.
Выставка официально поддерживается Государственным агентством по туризму Азербайджана, Конфедерацией предпринимателей Азербайджана и Азербайджанской ассоциацией поддержки оздоровительного и термального туризма.