Azərbaycan Dövlət İqtisad Universiteti məzun günü
30 iyun 2019-cu il tarixlərində Bakı Kristal Zalda Azərbaycan Dövlət İqtisad Universiteti məzun gününü qeyd etdi.
Bakalavr və magistrlarla bərabər ümumilikdə 4122 gənc məzun günündə iştirak edib.Təntənəli mərasim Dövlət Himninin səsləndirilməsi ilə başlayıb. Tədbirdə universitetin rəhbərliyi, professor-müəllim heyəti, məzunlar və valideynlərlə yanaşı, dövlət rəsmiləri, millət vəkilləri, xarici qonaqlar, ictimaiyyət nümayəndələri və UNEC-in fəxri məzunları iştirak edib.
UNEC-in rektoru, professor Ədalət Muradov məzunları təbrik edib. Fransanın Monpelye Universitetini bitirən 13 bakalavr və İsveçrənin UBİS universitetini bitirən 4 magistrə həmin universitetlərin diplomları verilib.
Beynəlxalq İqtisadiyyat Məktəbinin məzunu Pakizə Vəlizadə çıxış edib. Tədbirdə populyar artistlər Miri Yusif və Murad Arif tələbələri məzun olmaları münasibətilə təbrik edərək, özünəməxsus ifaları ilə onlara unudulmaz anlar yaşadıblar. Populyar DJ Chına isə dinamik mahnıları ilə “Məzun Günü”nündə gəncləri əyləndirib.

The graduation evening of the Azerbaijan State Economic University
A total of 4122 young people who graduated from undergraduate and graduate programs, took part in high school evening. The solemn ceremony began with the performance of the national anthem of the Republic of Azerbaijan. The event was attended by university management, teachers, graduates and parents, as well as government officials, lawmakers, foreign guests, members of the public and honorary graduates of UNEC.
UNEC Rector Professor Adalat Muradov congratulated the graduates. 13 bachelors graduating from the French University of Montpelier and 4 masters from UBIS in Switzerland were awarded with diplomas of these universities.
A graduate of the International School of Economics Pakiza Valizade made a speech. The event was attended by such famous artists as Miri Yusif and Murad Arif, congratulating students on their graduation. Students received unforgettable impressions of their performances. And the popular DJ Chına entertained the youth with their dynamic songs at the prom.