11 iyun 2019-cu ildə Konfrans Zalında Bakı Beynəlxalq Qadınlar Klubunun yaradılmasının 25 illik yubileyi münasibəti ilə tən-tənəli tədbir təşkil olunub.
13 sentyabr 1994-cü ildə Bakı şəhərində IWC Baku yaradılıb. Klub qeyri-siyasi, qeyri-kommersiya təşkilatıdır.
Xarici ölkələrdən gəlmiş qonaqlar tədbirdə iştirak edib. Həmçinin tədbirə amerika səfiri - Robert Sekuta, idman naziri Azad Rəhimov, Azərbaycan Respublikasının Ailə, Qadın və Uşaq Problemləri üzrə Dövlət Komitəsinin sədri - Hicran Hüseynova, millət vəkili -  Qəniri Paşayeva qatılıblar.
Beynəlxalq Qadınlar Klubunun fəaliyyəti dövründə həyata keçirdiyi işlərin, layihələrin, xeyriyyə tədbirlərinin təqdirəlayiq olduğunu qeyd edən millət vəkili Q.Paşayeva bu kimi tədbirlərin davamlı olmasını diləyib.

25-летие Бакинского международного женского клуба
11 июня 2019 года в Конференц-зале состоялось торжественное мероприятие, посвященное 25-летию создания Бакинского международного женского клуба.
13 сентября 1994 года в Баку был создан IWC Baku. Клуб является неполитической, некоммерческой организацией.
В мероприятии приняли участие гости из-за рубежа. В мероприятии также принял участие посол США Роберт Секута, министр спорта - Азад Рагимов, председатель Государственного комитета по делам семьи, женщин и детей Азербайджанской Республики - Хиджран Гусейнова и депутат - Ганиря Пашаева.
Депутат Пашаева отметила, что работа, проекты и благотворительная деятельность Международного женского клуба достойна похвалы.