Dünyaca məşhur The Voice layihəsinin Azərbaycana lisenziyalı adaptasiyası olan "Səs Azərbaycan"-ın ən böyük vokal səs yarışması çəkilişləri Bakı Kristal Zalında gərçəkləşib .
2021-ci ilin oktyabr ayında İctimai Televiziyada müsabiqənin dinləmələri başlanıb. Verilişin aparıcısı Azər Süleymanlı, mentorları xalq artistləri Brilliant Dadaşova və Tünzalə Ağayeva, "Eurovision-2011" beynəlxalq mahnı müsabiqəsinin qalibi Eldar Qasımov, eləcə də populyar müəllif və ifaçı Murad Arifdir.
Bir neçə ay ərzində mentorlar öz komandalarının finalçılarını seçiblər.
Brilliant Dadaşovanın komandasından Emil Tağıyev finala yüksəlib. Tünzalə Ağayeva Hidayət Əliyevi seçib. Eldar Qasımov Nadir Rüstəmli seçimi üzərində dayanıb. Murad Arif Leyla İzzətovanı dəstəkləyib.
Layihənin finalı canlı yayımlanıb. Tamaşaçıların səsverməsinin nəticələrinə görə layihənin qalibi Nadir Rüstəmli olub, qalib kuboku və 25 000 manatlıq sertifikat əldə edib.
Eldar Tağıyev ikinci, Leyla İzzətova üçüncü, Hidayət Əliyev isə dördüncü yer tutub.
Xatırladaq ki, 2019-cu ilin aprel ayında İctimai Televiziya Talpa Global B.V. şirkəti ilə əməkdaşlıq müqaviləsi imzalayıb. Əvvəlcə layihə yalnız uşaqlar üçün nəzərdə tutulsa da, sonra böyük ifaçılara tətbiq edilib.

В октябре 2021 года начались слушания конкурса на общественном телевидении. Ведущий программы – Азер Сулейманлы, наставники – народные артисты Бриллиант Дадашова и Тунзаля Агаева, победитель международного песенного конкурса «Евровидение-2011» Эльдар Гасымов, а также популярный автор и певец Мурад Ариф.
В течение нескольких месяцев наставники выбирали финалистов своих команд.
В финал вышел Эмиль Тагиев из команды Бриллиант Дадашовой. Тунзала Агаева избрала Хидаята Алиева. Эльдар Гасымов акцентировал внимание на выборе Надира Рустамли. Мурад Ариф поддержал Лейлу Иззетову.
Финал проекта транслировался в прямом эфире. По результатам зрительского голосования победителем проекта стал Надир Рустамли, получивший кубок и сертификат на сумму 25 тысяч манат.
Эльдар Тагиев занял второе место, Лейла Иззатова - третье, Гидаят Алиев - четвертое.
Напомним, что в апреле 2019 года Общественное телевидение Talpa Global B.V. подписали договор о сотрудничестве с компанией. Изначально проект предназначался только для детей, но позже его стали применять и к исполнителям постарше.