"Səs Uşaqlar" Azərbaycan
Milyonlarla tamaşaçı, yüzlərlə iştirakçı, üç ustadın birləşdii dünyanın ən böyük vokal səs yarışması “Səs Uşaqlar”-ın çəkilişləri Bakı Kristal Zalında gərçəkləşib .
"Səs uşaqlar" adlı musiqi müsabiqəsi İctimai Televiziyanın efirində yayımlanıb.
"Səs uşaqlar" layihəsinin ilk yayımı 7 fevral saat 21: 30 -da İTV -də başladı. Leyla Quliyevanın şou yarışmanın aparcısı idi.
Mentorların kürsülərini xalq artisti Zülfiyyə Xanbabayeva, Azərbaycanın Eurovision 2019 beynəlxalq mahnı müsabiqəsindəki nümayəndəsi Çingiz Mustafayev və məşhur müəllif və ifaçı Murad Arif götürdülər - birgə ifalarından verilişi başladı.
Beynəlxalq yarışmada iştirak edən uşaqlar üçün yaş həddi 8-14 arasında idi. Səsini, istedadını və bacarığını bütün Azərbaycana tanıdan uşaqlar arasında ki qərgin yarışmada 10 iştirakçıdan sadəcə biri qalib gəldi.
"Səs uşaqlar" vokal layihəsinin ilk mövsümünün qalibi, müəllimi Çingiz Mustafayev olan gənc ifaçı Əminə Hacıyeva oldu.

«Голос Дети» Азербайджан
В Baku Crystal Hall прошли съемки крупнейшего в мире вокального конкурса «Голос Дети», собравшего миллионы зрителей, сотни участников и трех мастеров.
Музыкальный конкурс «Голос Дети» транслировался по ITV.
Первая трансляция проекта «Голос детей» началась 7 февраля в 21:30 на ITV. Ведущей конкурса была Лейла Гулиева.
Места наставников заняли народная артистка Зульфия Ханбабаева, представитель Азербайджана на международном конкурсе песни «Евровидение-2019» Чингиз Мустафаев и известный композитор и певец Мурад Ариф - с их совместных выступлений стартовала первая программа.
Возрастной диапазон детей, участвовавших в международном соревновании, был от 8 до 14 лет. Лишь один из 10 участников победил в остром соревновании среди детей, которые представили свой талант и навыки всему Азербайджану.
Победительницей первого сезона вокального проекта «Голос Дети» стала юная певица Амина Гаджиева, педагогом которой был Чингиз Мустафаев.