Aygün Kazımova - 30 il
2017-ci il 22 sentyabr tarixində xalq artisti, Azərbaycan estrada səhnəsinin divası sayılan Aygün Kazımova arenamızda möhtəşəm "30-il" adlı solo konsert ilə çıxış edib. A.Kazımovanın sənətdə olmasının 30 illik yubileyinə həsr olunan bu konsertdə yaradıcılıq dövrü ərzində divanın oxuduğu hitlər səsləndirilib, Konsertin miqyası tədbir üzərində işləyən komandanın peşəkarlığını göstəririr.
Rejissor və xoreoqraf Red Bentifor gənclər və İdman Nazirliyinin birbaşa dəstəyi ilə həyata keçirilən konsertin üzərində işləyib. O bir çox böyük dünya şoularını, o cümlədən "Paris Notr-dam kilsəsi" və "Romeo və Cülyetta" kimi məşhur müziklləri səhnəyə qoymuş fransız rejissordur. O, Bakıda artıq bir aya yaxındır ki, xalq artisti ilə konsertə hazırlaşıdı. Konsert zamanı səhnədə xarici və yerli rəqqaslar yer alıb.
Layihənin ulduzlarından biri Aygün Kazımovanın dəvət etdiyi səs rejissoru Jerar Albodur (İngiltərə). O, Rihanna, Anasteyşa, Betti Smit kimi dünya ulduzlarının öz layihələrinin "səs"ini etibar etdiyi birinci səviyyəli səs rejissorudur. Həmçinin o Emi Uaynhausun şəxsi səs rejissoru olub.
Konsert üzərində işləyən səhnə tərtibatçısı bir çox məşhur xarici filmin səhnə tərtibatçısı və rəssamı argentinalı Santyaqo Fernandedir. O beynəlxalq TV məkanında yayımlanmış ingilis və amerikan reklam çarxlarının rejissoru olub.
Konsertin prodüseri aktyor, müğənni Stefani Mqebrişvili olub. Klipləri Beyons və Ledi Qaqa ilə bərabər MTV cədvəllərinə düşən və bütün dünyada təqdim olunan yeganə gürcüdür. VOICE musiqi şousunun son üç mövsümündə o münsiflər heyətində olub, təzəlikcə o X-FACTOR-da münsiflər heyətində iştirakını başa vurub. O, Gürcüstanda mindən çox konsert layihələrinin rejissoru və prodüseri olub.
Səhnə geyimlərinin hazırlanmasını Aygün Kazımova kolleksiyaları Milan, İtaliya, Nyu-York, Dubay və Türkiyə Moda həftələrində nümayiş etdirilən ilk və yeganə həmyerlimiz dizayner Rüfət İsmayılova həvalə edib.
Konsertin dekoru ilə Gürcüstandan Tea Teliya məşğul olub. Rejissorun köməkçiləri -Françesko Zaveçia (İtaliya), Nataliya Pere (İtaliya), Cimmi Vayrpn (Fransa). "Aygün Kazımova - 30 il" layihəsinin rəhbəri -Şahin Qurbanov (Azərbaycan).
Konsertin musiqi prodüseri- "RAST" qrupunun bədii rəhbəri, Azərbaycanın əməkdar artisti Rəşad Həşimovdur.

Aygun Kazimova - 30 years
On September 22, 2017 in our arena the People's Artist and the Diva of Azerbaijani stage Aygun Kazimova
given a solo concert called "30 years". At this concert, dedicated to the 30th anniversary of A. Kazimova's
art, diva's hits during her creative period. The scale of the concert proves the professionalism of the team
working on the project.
Director and choreographer Red Bentifor worked at a concert that was held with the direct support of the Ministry of Youth and Sports. He is a French director who has produced many excellent world shows, including the famous Parisian Notre Dame Cathedral and Romeo and Juliet. He prepared for the concert with the People's Artist for a month in Baku. On the stage foreign and local dancers performed during the concert.
One of the guests of the concert is the sound engineer Gerard Albodour (England), who was invited by Aygun Kazimova. He is a first-rate sound producer of such world stars as Rihanna, Anastheca, Betty Smith. He also acted as a personal producer for Amy Winehouse.
Composer at the concert - Santiago Fernande, screenwriter and artist of many famous foreign films. He was the director of English and American commercials on international television.
The producer of the concert was an actor, singer Stefani Mgibishvili, the only Georgian whose clips were on MTV along with clips of Beyonce and Lady Gaga. During the last three seasons she was the jury of the VOICE musical show, she and recently finished participating in the jury of X-FACTOR. She was the director and producer of more than a thousand concert projects in Georgia.
Aygun Kazimova's collection of stage clothes was designed by Rufat Ismailov, the first and only designer in Milan, Italy, New York, Dubai and Turkey.
Tea Telia from Georgia was the director of the concert. Assistants to the director are Francesca Zawekia (Italy), Natalia Pere (Italy), Jimmy Vairpn (France). Shahin Gurbanov - the head of the project "Aygun Kazimova - 30 years".
The music producer of the concert was Rashad Khashimov, artistic director of RAST group, Honored Artist of Azerbaijan.