Olimpiya Stadionu (STA)
Olimpiya Stadionu futbol yarışları və atletika görüşlərinə ev sahibliyi etmək üçün nəzərdə tutulan çoxfunksiyalı kompleksdir. Bu obyekt Atletlər Kəndinin (AK) şimalında yerləşir və burada atletika yarışları ilə yanaşı Avropa Oyunlarının Açılış və Bağlanış Mərasimləri də keçiriləcək. Tikintisi 2015-ci ilin fevralında tamamlanması planlaşdırılan bu stadion 68 min 195 tamaşaçı tutumuna sahib olacaq. Stadionun ərazisində 21 min 915-ə qədər tamaşaçı yeri, yaşıllıq parkları və avtoparkların da olduğu atletlər üçün nəzərdə tutulmuş təlim-məşq yerləri mövcuddur.
Obyektə aid faktlar
- Stadionun tikintisinə 2011-ci ilin iyunun 6-da prezident İlham Əliyevin, FİFA və UEFA prezidentləri - Yozef Blatter və Michel Platininin təməlatma mərasimində iştirakı ilə başlanıb.
- Açılış mərasimində 6 min 500 atlet və rəsmilərdən, eləcə də 5 mindən çox mərasim iştirakçısından ibarət heyət stadionda təşkil olunacaq səhnədə yer alacaq.

Олимпийский Стадион (STA)
Олимпийский Стадион мульти-функциональный комплекс, запланированный для проведения футбольных матчей и соревнований по атлетике. Комплекс расположен в северной части Деревни Спортсменов и помимо соревнований по атлетике, тут планируется проведение церемоний открытия и закрытия Европейских Игр. Завершить строительство стадиона, вместимостью 68195 зрителей, планируется в феврале 2015 года. На территории стадиона запланированы до 21915 зрительских мест, зеленые парки, автостоянки, а также зоны для тренировки спортсменов.
- 6 июня 2011 года была проведена церемония по закладке фундамента при участии президента Азербайджанской Республики Ильхам Алиева, президента ФИФА Йозеф Блаттера и президента УЕФА Мишеля Платини.
- На церемонии открытия планируется участие 6500 спортсменов и официальных лиц, а также делегаций из более чем 5 тысяч участников, которые выйдут на сконструированную, на стадионе сцену.