11 iyun 2019-cu ildə Konfrans Zalında Bakı Beynəlxalq Qadınlar Klubunun yaradılmasının 25 illik yubileyi münasibəti ilə tən-tənəli tədbir təşkil olunub.
13 sentyabr 1994-cü ildə Bakı şəhərində IWC Baku yaradılıb. Klub qeyri-siyasi, qeyri-kommersiya təşkilatıdır.
Xarici ölkələrdən gəlmiş qonaqlar tədbirdə iştirak edib. Həmçinin tədbirə amerika səfiri - Robert Sekuta, idman naziri Azad Rəhimov, Azərbaycan Respublikasının Ailə, Qadın və Uşaq Problemləri üzrə Dövlət Komitəsinin sədri - Hicran Hüseynova, millət vəkili - Qəniri Paşayeva qatılıblar.
Beynəlxalq Qadınlar Klubunun fəaliyyəti dövründə həyata keçirdiyi işlərin, layihələrin, xeyriyyə tədbirlərinin təqdirəlayiq olduğunu qeyd edən millət vəkili Q.Paşayeva bu kimi tədbirlərin davamlı olmasını diləyib.

25th anniversary of the Baku International Women's Club
On June 11, 2019, a solemn event dedicated to the 25th anniversary of the Baku International Women's Club was held in the Conference Hall.
On September 13, 1994, IWC Baku was created in Baku. The club is a non-political, non-profit organization.
The event was attended by guests from abroad. The event was also attended by US Ambassador Robert Secuta, Minister of Sports - Azad Rahimov, Chairman of the State Committee for Family, Women and Children of the Republic of Azerbaijan - Hijran Huseynova and MP - Ganir Pashayeva.
MP Pashayeva noted that the work, projects and charitable activities of the International Women's Club are commendable.